Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzińcu

Informacja odnośnie funkcjonowania Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzińcu z siedzibą w Pławniowicach

Utworzono dnia 19.03.2021

Szanowni Państwo,
Ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem oraz ogłoszone przez rząd obostrzenia i zalecenia pracy zdalnej,  informujemy, że w okresie 22 marca do 9 kwietnia 2021 roku OPS przechodzi na hybrydowy tryb pracy oraz ogranicza do minimum kontakt bezpośredni z klientami.
Prosimy o wyrozumiałość, bowiem robimy wszystko, aby zapewnić płynność udzielania pomocy oraz wypłaty świadczeń nawet w przypadku zarażenia się pracowników Ośrodka.
W związku z faktem, iż z dniem 1 kwietnia 2021 r. możliwe jest również składanie wniosków na świadczenie wychowawcze 500+ w formie papierowej, prosimy o zachowanie spokoju, składanie ich w miarę możliwości po 9 kwietnia.
Aby zachować ciągłość wypłat wnioski można składać aż do miesiąca czerwca.  Zapewniamy, iż wszystkie zostaną rozpatrzone w terminie i zachowana zostanie płynność.
Ponieważ jednym z podstawowych zaleceń jest ograniczenie mobilności i kontaktu, prosimy, by sprawy urzędowe załatwiać przez telefon, drogą mailową, poprzez ePUAP lub pozostawiając dokumenty w skrzynce na budynku OPS, wraz z nr telefonu kontaktowego.  W razie konieczności uzupełnienia dokumentacji lub złożenia wyjaśnień, pracownicy Ośrodka skontaktują się telefonicznie lub pisemnie.
Możliwość osobistego spotkania istnieje wyłącznie po telefonicznym umówieniu się z pracownikiem merytorycznym.
Osoby przybywające do budynku obowiązuje reżim sanitarny – obowiązek noszenia maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekcja rąk, poruszanie po Ośrodku tylko w obecności pracownika.
Każdy klient musi wpisać się do ewidencji wizyt, a także, w przypadku powzięcia informacji o zakażeniu koronawirusem lub kontakcie z osobą zarażoną, pilnie powiadomić pracownika merytorycznego, z którym miał kontakt.
Przepraszamy za utrudnienia, prosimy o wyrozumiałość i życzmy sobie wzajemnie zdrowia, tak aby jak najszybciej wrócić do życia w warunkach normalności.

Flaga Unii Europejskiej

Biuletyn Informacji Publicznej

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Logo Kampanii Integracja

Logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach

Logo portalu dla osób z niepełnosprawnością oraz pracodawców

Logo Urzędu Pracy w Gliwicach