Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

- "Nowy start w lepszą przyszłość"

Czcionka:

                                                    

Kilka słów o projekcie „Nowy start w lepszą przyszłość”? J

 

 

Wszystko zaczęło się od Treningu mającego na celu aktywizację zawodową uczestników oraz zwiększenie ich motywacji. Nasi mieszkańcy uczęszczali regularnie na stacjonarnie zorganizowany cykl spotkań o tej samej tematyce.

Od momentu rozpoczęcia projektu, jego uczestnicy mieli okazję nie tylko do integracji ze sobą, ale również rozwoju osobistego, poszerzenia swoich zainteresowań, a także skorzystania z różnorodnych form kulturalnych. Rozdane zostały bilety do kina, na koncerty, karnety na siłownię oraz basen.

Od września ubiegłego roku w naszej gminie rozpoczął swoją działalność Międzypokoleniowy Klubów Spotkań. Raz w tygodniu uczestnicy mają okazję do spotkań z Liderem lokalnym ds. animacji środowiskowej oraz Animatorem lokalnym.

Następnie odbyły się Treningi tematyczne, spośród których każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Trening zdrowego stylu życia, Trening edukacji finansowej, Trening kreatywności i samorozwoju, Trening Super Mama, Super Tata, Trening języka migowego oraz Trening umiejętności życiowych.

Od lutego br. rozpoczęły się równolegle do zajęć w Międzypokoleniowych Klubach Spotkań, warsztaty zainteresowań rozwijające pasje i zamiłowania naszych uczestników. Do tej pory zakończyły się min. warsztaty artystyczno-plastyczne, teatralno-wokalne, dziennikarsko-fotograficzne, samoobrony, a także warsztaty nauki tańca oraz relaksacji i rekreacji. Zrealizowano również wycieczkę do pięknego Wrocławia oraz stacjonarne wydarzenie kulturalne na zamku w Toszku, podczas którego nasi uczestnicy mieli okazję ujawnić szerszej publiczności swoje talenty, niejednokrotnie odkryte właśnie podczas organizowanych zajęć.

Co ważne, nasi zainteresowani mogli również skorzystać z bezpłatnego udziału w kursach zawodowych i edukacyjnych, wybranych zgodnie z ich potrzebami, przy uwzględnieniu aktualnej sytuacji na rynku pracy.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                     

Projekt „Nowy start w lepszą przyszłość” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup

zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 

                                                

ZAŁĄCZNIKI:

Ulotka

Utworzono dnia 13.11.2017, 13:33

Ulotka 2

Utworzono dnia 13.11.2017, 13:33

Ulotka 3

Utworzono dnia 13.11.2017, 13:34

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3